Vinný list – Vinařství Rakvice

Bílá vína

Rozlévaná vína
0,20l
Chardonnay (polosuché)
Ceny dle nápojového lístku
Veltlínské zelené (polosuché)
Ceny dle nápojového lístku
Veltlínské zelené
0,75l
suché
Patří ke starším odrůdám, je původem z Dolního Rakouska. Víno této odrůdy je svěží, harmonické, velmi dobré jakosti, mírně kořenité, s muškátovou vůní, jasně žlutozelenou barvou a jemnou kyselinkou. Doporučujeme k studeným mísám, drůbežímu a jehněčímu masu.
179
Sauvignon
0,75l
polosuché
Pochází z největší francouzské vinařské oblasti Bordeaux. Pikantní vůně silice, připomínající kvetoucí kopřivy, angrešt a později i zralé broskve vytváří spolu se zelenožlutou barvou nezaměnitelný charakter. Podává se k pikantním kořeněným masům a drůbeži, k lahodným sýrům nebo moučníkům.
180
Rulandské šedé
0,75l
polosuché
Po zásluze nenapodobitelný charakter z něj činí skvost mezi bílými víny. Je toto víno vyhledáváno labužníky, kteří hledají ve víně nevšední zážitky. Je oslnivé a ohnivé, ale zároveň harmonické, neboť se snoubí jeho příjemná chuť s jemnou vůní a výraznou barvou. Doporučujeme k rybám nebo drůbeži.
189
Tramín červený
0,75l
polosuché
Tato odrůda patří mezi nestarší odrůdy. Vyznačuje se zlatavou barvou. Vůně je podmanivá, připomínající vanilkovo-bezové tóny. Chuť kořenitá extraktivní, výrazná je vůně čajové růže, med, hrozinky a tropické ovoce. Doporučujeme k bílím masům a zrajícím sýrům, kořeněnému jídlu.
199
Pálava pozdní sběr
0,75l
polosladké
Tato odrůda vznikla ve šlechtitelské stanici v Perné na Moravě. Jedná se o křížence odrůd Tramín červený a Müller Thurgau. Víno jemně žlutozelené barvy s arómatem připomínajícím Tramín, ale aromatické látky jsou jemnější. V chuti je plné, ovocné, mírně kořeněné, s dlouhou dochutí a svěží kyselinkou.
265

Růžová vína

Cabernet moravia - rosé
0,75l
polosuché
Víno má pěknou lososovou barvu. Ve vůni je ovocné a s náznakem višní a lesních jahod. V chuti jsou patrné stopy jahod a lesního ovoce. Pěkná svěží kyselinka v závěru dělá s tohoto vína ideálního společníka.
199

Červená vína

Rozlévaná vína
0,20l
Frankovka (suché)
Ceny dle nápojového lístku
Rulandské modré
0,75l
suché
Je tradiční odrůdou v Čechách a na Moravě, původem z Francie. Charakterem této odrůdy je typická světle granátová barva s jemným odstínem do cihlově červené, květnatá vůně, v lahvové zralosti vůně připomíná jádra peckovin, víno je lahodné chuti s jemnou kyselinkou a příjemnou trpkostí. Doporučujeme k tmavým masům, zvěřině a ušlechtilým sýrům.
180
Cabernet Sauvignon
0,75l
suché
Má intenzivní tmavě granátovou barvu,ve vůni a chuti jsou tóny po černém rybízu.Víno je velmi plné, hebké, s dobře strukturovanými tříslovinami. Doporučujeme k masitým jídlům s kořeněnými omáčkami a k tučným sýrům.
199